Scoala cu cls. I-VIII Nr.5 Rm.Valcea
Designed by MAF
Prima pagina

Şcoala Gimnazială Nr. 5 Rm. Vâlcea îşi desfăşoară activitatea în zona central-estică a municipiului Rm. Vâlcea, edificiul fiind  realizat între primele  la nivelul municipiului. Şcoala beneficiază de resurse umane dispuse să se implice in proiecte, care să sprijine reuşita elevilor în  comunitate şi societate. Şcoala îşi propune realizarea unei strategii care să răspundă nevoilor specifice de învăţare din  comunitatea noastră.

Derularea pe o perioadă mai îndelungată a proiectului educaţional facilitează continua  dezvoltare a capacitaţii strategice, fapt ce va conduce la implementarea unui model coerent de dezvoltare şcolară pentru toţi elevii.

Permanent urmărim adaptarea şcolii la nevoile copiilor si părinţilor acestora.

Stadiul de dezvoltare instituţională permite şcolii noastre să proiecteze şi să desfăşoare activităţi  la nivelul familiei si comunităţii.

BINE AŢI VENIT!
MULT SUCCES ÎN NOUL AN ŞCOLAR!!!
Clasa pregatitoare
Şcoala cu cls. I-VIII Nr.5 Rm.Vâlcea
Nu cunosc decât un singur bine: ştiinţa!